Side 1 af 1

På under 3 timer men Harry og Hermione levede lykkeligt.

: 17. mar 2008 01:07
af Billy The Kid
Hvor hurtigt kan det gå, det var kun 3 timer siden jeg havde set til alle vores hamster. Og da jeg lige for en times tid siden ville sige godnat til dem lå harry og hermione helt stille. Jeg har virkelig prøvet alt tænk hvis de så bare sov, men ak nej.
De var sjælevenner indtil nu, og jeg ved ikke hvad !  Men der er intet i buret de kunne have spist som de ikke har fået de sidste mange måneder. Søgte lidt rundt og fandt ud af at de nok blev ca 3år.
øv det bliver hårdt imorgen, og ferien tegnede sig ellers så lovende.
Elsket savnet.   :hcry: i  vores hjerter gemt men aldrig glemt. suk suk. :hcry:

: 17. mar 2008 10:25
af Matt
De har haft et godt liv, og de har levet et år mere end normalt.

Kæmpe trøstekram herfra, se det fra den lyse side nu har du plads til to nye hamster i dit hjerte og i dit hjem :)

: 17. mar 2008 10:52
af Mahonia
Nåhh.. Det var rigtig trist.  :(
Men når det nu skulle være, er det da godt at det gik så hurtigt for dem begge. Så skal den ene jo heller ikke gå og savne den anden.

Stort knus fra mig.

: 17. mar 2008 11:55
af Hamsterhjulet
Stort trøstekram herfra :kram:

: 18. mar 2008 08:35
af Wampi
STORT Trøstekram herfra

: 18. mar 2008 08:55
af Meddie
Mega trist!

Trøstekram...

: 18. mar 2008 17:31
af Lul
Hvil i fred !
Stort trøstekram  :cry:

: 18. mar 2008 22:33
af Billy The Kid
tusind tak for de opmuntrende ord. nok lige hvad vi havde brug for har været herinde og kigge men ikke lige vidst hvad jeg skulle skrive. og i hjertet er plads til mange og bure tja. der er nu 2 små tomme reol hylder og 5 bure på loftet. Men det kan ikke måle sig med et par nye robo husky, de er jo helt specielle underholdene.