Side 1 af 9

Hamstertræf og generalforsamling 2009

: 10. dec 2008 20:02
af Jeanne
Næste hamstertræf skal foregå i jylland eller på fyn. Vi har besluttet, at GF vil blive lagt samme dag og sted som træffet - en lørdag i april måned.
Vi håber, der er nogen, der har lyst til at lægge hus til disse arrangementer, og forestiller os (alt efter dagsordenen), at tidsplanen vil se nogenlunde således ud :
Kl. 11.00 : GF
Kl. 13.00 : Frokost (DHF betaler)
Kl. 14.00 - 17.00 : Hamstertræf (DHF betaler for kaffe/the og sodavand)

Ved selve træffet kan alle deltage (fra kl. 14.00 - 17.00)
Ved GF kan alle medlemmer af DHF deltage - derfor er det en nødvendighed, at dén, der lægger hus til, er medlem af DHF.
Det skal være et rimelig "centralt" sted i jylland.

: 10. dec 2008 22:48
af darkangel87
ligger gerne hus til meeeeen det ligger ikk ligefrem centralt
selvom der ellers er mange dyr at se på

: 11. dec 2008 07:15
af AnetteFrost
ville også gerne men bor desværre heller ikke særlig centralt  :(

: 11. dec 2008 14:07
af S-C-J
MUHAHA... men det gør JEG! jeg vil gerne ligge hus til ;D :wave2:  :headbang:  :hop:  :klap:  :fest2:  :yeah:

: 11. dec 2008 16:12
af Vimse
S-C-J skrev:MUHAHA... men det gør JEG! jeg vil gerne ligge hus til ;D :wave2:  :headbang:  :hop:  :klap:  :fest2:  :yeah:
ÅRHUS ligger tæt på aalborg! uhhh måske der er mulighed for jeg så kommer med! :D

: 11. dec 2008 16:15
af burrus
hehe århus er en fin mulighed synes jeg  :D

: 11. dec 2008 16:21
af Mahonia
Ja, Århus er også fint for mit vedkommende.  :wink:

: 11. dec 2008 17:21
af AnnaR
Om det er det ene eller andet sted i jylland er ikke vigtigt når man kommer helt fra kbh. Har ikke taget stilling til om jeg vil komme.

: 11. dec 2008 18:01
af Jeanne
AnnaR skrev:Om det er det ene eller andet sted i jylland er ikke vigtigt når man kommer helt fra kbh. Har ikke taget stilling til om jeg vil komme.
Nej, det betyder ikke så meget for os, der kommer fra sjælland (medmindre det er højt oppe i jylland) - men det gør det for jyderne  :wink:

: 15. dec 2008 22:12
af Emily
ej det gør da også lidt forskel for os andre vil jeg sige... en tog billet til nordjylland koster altså  lige lidt mere... så jeg synes kun det er fint der blev sagt det skulle lægge centralt så der er kortest muligt for flertallet...hvis I forstår :-P

: 15. dec 2008 22:50
af malthesmor
Århus ligger super centralt, toger kører direkte fra københavn til århus :)
Hvormange plejer der ca. at komme til General forsamling ?, jeg ville også godt lægge hjem til men syntes ik at min stue er så kæmpe stor :D

: 15. dec 2008 22:51
af S-C-J
neeej hanne :cry:

jeg vil ligge hjem til :lol:

-------

hehe hov havde læst forkert.. :oops:

: 15. dec 2008 23:51
af AnnaR
Jeg synes det er smadder smart med århus, for bus 888 kører direkte fra kbh til århus, og det er ret billigt.

Selvfølgelig vil jeg også gerne lægge bil til og lave samskuds kørsel, hvor vi deler benzin og bropenge/færge.

For dem der er mellem 16-25 år kan man købe et wundercard (arrivas wild card) og spare penge inkl køb af kortet bare på turen fra kbh til århus med tog.

: 16. dec 2008 09:16
af Jeanne
malthesmor skrev:Århus ligger super centralt, toger kører direkte fra københavn til århus :)
Hvormange plejer der ca. at komme til General forsamling ?, jeg ville også godt lægge hjem til men syntes ik at min stue er så kæmpe stor :D
Der plejer ikke at være andre end bestyrelsen til GF - sidste år var der dog ét medlem (udover værten, som også kom ind i bestyrelsen)  :D

: 16. dec 2008 09:44
af malthesmor
Jeanne skrev:
malthesmor skrev:Århus ligger super centralt, toger kører direkte fra københavn til århus :)
Hvormange plejer der ca. at komme til General forsamling ?, jeg ville også godt lægge hjem til men syntes ik at min stue er så kæmpe stor :D
Der plejer ikke at være andre end bestyrelsen til GF - sidste år var der dog ét medlem (udover værten, som også kom ind i bestyrelsen)  :D
Nej okay det er jo ikke så meget plads selve GF kræver, men fik hvis lige formuleret mit spørgsmål forkert  :oops: ,mente at til  træffet bagefter kan der jo godt ske at komme mange mennesker, og så kræver det jo at man har en stor stue :D .