![Very Happy :D](./images/smilies/icon_biggrin.gif)
jeg er 28 år og indtil vidre 2 hamster ((den ene er en hvid båndet cream)) fået af en pige som ville aflive den da hun ikke gad have den mere så tog den til mig og den er købt i en dyrehandler i hillerød. så alder er ukent men vi mener hun er fra juni 2012 (mente pigen)
(( den anden er en zobel satin langhåret fra lykke hamsteri )) han er super dejlig og født den 27 feb 2013
og så har jeg 3 børn (drenge på 6 mdr og 7 år og 9 år) og så har vi en stor slædehund (alaskan malamute)
vores plan er og efter at ha set lykke hamsteri's akvarie og lave en reol med akvarierer (128 liter x 5) og så have hamster i dem.have et hamster hver men (mest mig det lyder bare godt at vi har en hver i hustanden
![Embarassed :oops:](./images/smilies/icon_redface.gif)
men ang planen så er det at vores zobel satin han skal have et kuld med en pige som vi pt leder efter og så vil vi selv beholder nogle af ungerne (2-3 stykker) til kæl allesammen så planen er jeg ikke blir prof opdræter men man skal aldrig sige aldrig..
![Laughing :lol:](./images/smilies/icon_lol.gif)